„Autyzm, poznaj, zanim ocenisz…- prelekcje prowadzone przez ucznia klasy VIII dla społeczności lokalnych”.

Niniejsza innowacja ma na celu poszerzenie świadomości społeczności lokalnych na temat Autyzmu. Ma ona także zachęcać i motywować ucznia do działania oraz uczyć go konkretnego wypowiadania się na określony temat.

„Budowa i programowanie interaktywnych, zmotoryzowanych robotów – modele LEGO”.

Niniejsza innowacja ma na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności, a także ćwiczy logiczne myślenie, zachęca i motywuje ucznia do działania oraz wspiera ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.

„Zielony zakątek”- szkolny ogród przyjazny środowisku.

Niniejsza innowacja ma na celu zaprezentowanie korzyści płynących z utworzenia ogrodu szkolnego. Będzie on dla uczniów nieocenioną pomocą w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.