O empatii w Vb

29 września to ogólnopolski dzień głośnego czytania. Uczniowie klasy Vb gościli na lekcji panią Magdalenę, która przeczytała im piękną historię o empatii pt. „Rozumiem, co czujesz”. To historia o tym jak ważna jest umiejętność współodczuwania, spojrzenia na drugiego człowieka jego oczami.
Empatia to główny temat projektu Emp@tyczna Klasa, którego celem jest kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży.
Wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowaliśmy w szkole akcję wspierającą Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Sprzedawaliśmy cebulki żonkili, które uczniowie naszej szkoły posadzili w swoich domach. Zebrane pieniążki wpłaciliśmy na konto Hospicjum w którym opieką objęte są dzieci z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi chorobami.
#misjapaździernik2022 to początek naszej całorocznej drogi poznawania „Tego co w życiu ważne”.
Uczniowie klasy Vb z wychowawczynią