W poniedziałkowy ranek 8 lutego na uczniów klas I – III czekało mnóstwo niespodzianek. Zamiast książek i zeszytów w ruch poszły bibuły, kolorowe kartki, sprawne rączki i pomysłowe główki. Powstały karnawałowe stroje, maski, kotyliony, w których dzieci udały się korowodem na zabawę przy muzyce. Kolejną atrakcją było robienie kolorowych kanapek z przyniesionych z domu zdrowych produktów. Dzieci samodzielnie kroiły, smarowały pieczywo i wykazały się kreatywnością w ozdabianiu. Powstały wesołe buźki, zabawne zwierzątka i różne abstrakcje. Pyszne kanapki szybko znikały w brzuszkach podczas wspólnego śniadania. Po przerwie przeszły do sali gimnastycznej, gdzie z własnoręcznie wyciętych serduszek utworzyły olbrzymie serce dla naszej szkoły.