Na całym świecie dnia 9 lutego 2021r. obchodzony był  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to ma na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Za pośrednictwem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcemy zwrócić uwagę na rolę użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska on-line.
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas wydarzeń organizowanych w ramach DBI szczególnie podkreśla się możliwość wykorzystania Internetu przez dzieci i młodzież w nauce, a także jako formę twórczej rozrywki.
W naszej szkole w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas IV- VIII, podczas zajęć informatyki, oglądali filmy dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Na podstawie filmów tworzyli plakaty promujące bezpieczeństwo w sieci oraz prezentacje multimedialne przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Bartosz, uczeń klasy VI a, stworzył quiz sprawdzający wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci