Nasza Gromada Zuchowa działa!

W szkole działa Próbna Gromada Zuchowa – funkcjonuje już 2 lata! Należą do niej dzieci z klas 1-3, a prowadzą ją harcerki z różnych krośnieńskich drużyn. Harcerki, podczas różnego rodzaju kursów, zdobywają wiedzę jak pracować z dziećmi i zainteresować zuchy. Zbiórki odbywały się co tydzień, w okresie pandemii są to rzadsze zajęcia w terenie. Spotkania są różnorodne, mają na celu zaciekawić dzieci, w ostatnim czasie prowadzone są w formie gier terenowych organizowanych w naszym mieście, w których udział wraz z zuchami biorą rodzice.

Jak wyglądają zbiórki gromady? Na zbiórkach staramy się prowadzić różne formy aktywności: od zajęć plastycznych, śpiewania, elementów musztry, zdobywania wiedzy historycznej, rajdów, wędrówek po zajęcia sprawnościowe. W tych trudnych czasach również działamy! W nieco innej formie, ponieważ komunikacja odbywa się głównie przez Internet. Zuchy dostają od nas różne zadania bądź sprawności do wykonania – przesyłają zdjęcia z wykonanych zadań. Organizujemy też konkursy, w których zuchy wykazują się swymi umiejętnościami.
W ubiegłym roku zorganizowałyśmy wyjazdowy biwak w Chyrowej – był on niesamowitym wspólnie spędzonym czasem! Tematem przewodnim były Smerfy – kadra starała się przygotować zajęcia tak, aby nawiązywały do tematu biwaku. Najwspanialsze było to, że w biwaku brali udział wraz z zuchami ich rodzice!

Mamy nadzieję, że gdy codzienność na to pozwoli, to będziemy mogli znowu działać prężniej! Liczymy, że do gromady wstąpią nowe zuchy. Serdecznie zapraszamy!
W imieniu harcerek
Aleksandra Uliasz kl. VIII