25 lutego 2021 r. grupa dziesięciu dziewcząt z naszej szkoły miała możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu wirtualnym pod hasłem Introduce a Girl to Engineering. W ramach tej  ogólnoświatowej inicjatywy  firma Collins Aerospace zaprosiła nas do udziału w Dniu Otwartym dla Dziewcząt.

Spotkanie poświęcone było zaprezentowaniu specyfiki zawodu inżyniera związanego z przemysłem lotniczym i kosmicznym oraz poznaniu kobiet, które odnoszą sukcesy w tym zawodzie.

Przebieg spotkania:

1. Przywitanie i wprowadzenie w świat inżynierii i lotnictwa – Pani Anna Szewczyk
  2. „Lodołamacz” na początek.
  3. Gość specjalny – Pani Justyna Pelc – uczestniczka najdłuższej w Polsce, sześciotygodniowej analogowej misji kosmicznej, która opowiedziała o Inżynierii na Marsie.
  4. Aktywności:
  • Zbuduj konstrukcję
  • Matematyka
  • Pokaz lotniczy
  1. Wirtualna wycieczka, spotkanie z Inżynierami.
  2. Prezentacja na temat kolejnych kroków, jakie należy podjąć w karierze inżynierskiej, demonstracji zasady równości i włączania kobiet w techniczny rynek pracy.

Cieszymy się, że jako jedna z nielicznych szkół w województwie dostaliśmy możliwość uczestnictwa w tym niezwykle interesującym wydarzeniu i liczymy na dalszą współpracę z formą Collins Aerospace.

„Ważne jest, aby dziewczęta stawiały siebie na pierwszym miejscu i przygotowywały w ten sposób swoją lepszą przyszłość. A tą przyszłością może być Inżynieria. Kobiety- inżynierowie umieją pokazać wiele możliwości.”