Recytacja w „Słowaku”

Uczennica klasy VIII, Maja Marcinkowska, wzięła udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla. Konkurs odbył się w ramach XIII KWIETNIOWYCH SPOTKAŃ Z JULIUSZEM SŁOWACKIM i cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego, a ze względu na panujące warunki miał formę online.
Celem konkursu było m. in. popularyzowanie twórczości literackiej Juliusza Słowackiego i wiedzy o poecie, uświadamianie uczniom potrzeby rozwoju własnych zainteresowań, promowanie młodzieży uzdolnionej poetycko, budowanie lokalnej tradycji.
Zadaniem recytatora (w czasie pandemii) było zmierzenie się nie tylko z tekstem poetyckim i dramatycznym, ale też z okiem kamery. Przygotowania, praca z tekstem, interpretacja i nagranie – wszystko odbywało się zdalnie i przyniosło nowe doświadczenia, sposoby pracy, umiejętność współpracy.
Ogłoszenie wyników odbyło się 26 kwietnia. Gratulujemy Mai zajęcia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów na scenie i przed obiektywem!
Dorota Patejko