Obchodzimy Dzień Dziecka – czwartaki i piątaki w Parku Linowym

1 czerwca, w Dzień Dziecka, klasy: czwarta i piąta pod opieką nauczycieli i rodziców wybrały się do Parku Linowego w krośnieńskiej dzielnicy Zawodzie. Tam miały możliwość zmierzenia się z przeszkodami na wysokości, oczywiście po włożeniu uprzęży ochronnej i kasków. Emocji było co niemiara, ale niektórzy już zdeklarowali, że chętnie przejdą trasę raz jeszcze.
To nie była jedyna atrakcja naszego wyjścia – uczniowie skorzystali również z pięknej pogody i spędzili sporo czasu na pobliskim placu zabaw.
Dowiedzieliśmy się też czegoś nowego o historii naszego miasta – wybraliśmy się na położony niedaleko parku stary cmentarz żydowski. Z uwagą słuchaliśmy pana Tomasza Przybyły, który ciekawie opowiadał o społeczności żydowskiej i jej zwyczajach. Stanowiła ona przed wojną aż 20 procent ludności Krosna.
Czas spędzony poza szkołą, bez przerw i dzwonków, z kolegami i koleżankami, wśród przyrody na pewno nam się przydał i każdy uczestnik znalazł coś dla siebie.