„Bez cukru” – wyprawa do BWA

Trzecioklasiści mieli okazję obejrzeć wystawę plakatu artystycznego autorstwa Mirosława Rymara-artysty grafika. Prezentowane prace w większości dotyczyły niepokojących zjawisk społecznych, zagrożeń bezpieczeństwa w różnych krajach świata, zmuszały do refleksji, wywoływały wiele emocji. Uczniowie przyglądali się kształtom, znakom, symbolom zamieszczonym na plakatach i żywo komentowali przekazaną w tej formie  treść. Zainteresowanie wystawą było ogromne, a pomysłowość artysty godna podziwu.

Po obejrzeniu dzieł odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez pracownika BWA.  Uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę artysty grafika i techniką wycinanki wykonać plakat kojarzący się z tym co lubią robić w szkole lub swoim domu. W ruch poszły nożyczki, kleje i kolorowe papiery. Nie było łatwo wymyślić symbole, znaki i ująć to w takiej formie, aby przekaz był jasny i czytelny!  Podczas prezentacji prac nie zawsze udawało się odgadnąć temat i treść dzieła.  Autorzy proszeni byli o wyjaśnienia i rozszyfrowanie symboli. Okazało się, że stworzenie plakatu to nie lada wyzwanie!