Audycja – wywiad

Jak powstaje audycja i w jaki sposób zbierać materiały? Po co jest scenariusz? Jak ćwiczyć przed wystąpieniem? Taką wiedzę zdobywali uczniowie klasy VIII wykorzystując rozmowy, komunikatory internetowe, własne doświadczenie. Najpierw wymiana poglądów, ustalenie planu i harmonogramu, potem opracowanie materiałów, pisanie scenariusza i próby. Trzeba „oswoić” mikrofon, zadbać o dykcję, przygotować podkład dźwiękowy.
Dzięki współpracy uczniów klasy VIII i gościnnego wystąpienia Leny z kl. VII powstała audycja radiowa w formie wywiadu, której mogli wysłuchać przez radiowęzeł wszyscy uczniowie na zakończenie roku szkolnego. Dziękujemy ósmoklasistom za cenne rady, wskazówki i podpowiedzi – jak się odnajdywać w szkolnej rzeczywistości.

Dorota Patejko