Co robimy na wakacjach? „Krosno malujemy słowem” !

Projekt, w którym uczestniczymy – „Ilustrowany alfabet Krosna”, pozwala stworzyć autorską książkę obrazującą nasze miasto. Podczas zaplanowanego cyku warsztatów powstają poszczególne elementy wydawnictwa: ilustracje, teksty, okładka, aby mogła być wydana książka. Dzieci zdobywają nowe umiejętności plastyczne oraz literackie, poznają lepiej miasto, w którym mieszkają i jeszcze…. zostaną prawdziwymi autorami.
28 lipca odbyły się warsztaty tworzenia tekstu
Co to znaczy malować słowem? To wspaniała zabawa bogactwem języka, jego brzmieniem i znaczeniem, by uczynić świat ciekawszym, by słowo ożyło, zachwyciło, zaskoczyło i przywołało uśmiech. Czy to możliwe? Oczywiście! Dodawaliśmy słowa do obrazów, by Krosno odkryło przed nami swoje nieznane tajemnice, a tworzony wspólnie album był autorską publikacją wszystkich uczestników projektu. Każda z powstałych ilustracji, nawiązująca do danej litery alfabetu, została wzbogacona tekstem, dzięki któremu obraz i słowo stały się spójną całością. To była wspaniała i wesoła zabawa metodą kreatywnego pisania.

D. Patejko
H. Żychowska