Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską

W słoneczne przedpołudnie 5 października uczniowie klasy II udali się do Filii Nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Tam spotkali się z dwiema sympatycznymi i wesołymi paniami: pisarką – Renatą Piątkowską i lektorką – Malwiną Każurno.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać ciekawej opowieści nt. powstawania książek oraz posłuchać rewelacyjnej interpretacji fragmentów tekstów: „To się nie mieści w głowie” i „Ciekawe co będzie jutro?” Wybuchające co chwila salwy śmiechu świadczyły o tym, że autorka ma olbrzymie poczucie humoru, którym zaraża czytelników. Lektorka natomiast z ogromnym zaangażowaniem czyta jej utwory.

Książki Renaty Piątkowskiej są pełne ciepła i humoru, opowiadają o przygodach dzieci i zwierząt, przysłowiach i zwyczajach, słowem – o otaczającym świecie. Jak powiedziała pisarka odpowiadając dzieciom, tworzenie książek zaczęło się jakby przypadkiem i od wielu lat jest dla niej wielką przyjemnością. Zachęcała również uczniów do zapisywania w kilkuzdaniowej formie swoich myśli, problemów, co może w przyszłości zaowocuje powstaniem nowych książek.

Danuta Chochołek