Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 1 października 2021 odbyła się 11. edycja.

Celem  akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Cała akcja kończy się egzaminem. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy są znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.

Każda osoba, która odpowie (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

W naszej szkole w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia wzięły udział klasy 4-7, łącznie 131 uczniów. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 37 osób. Gratulujemy!!!

M.Parylak