Ilustrowany alfabet Krosna – projekt zakończony … książką!

14 października w RCKP odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki, która powstała podczas wakacyjnych warsztatów. Nasza szkoła była partnerem RCKP w projekcie realizowanym w ramach konkursu grantowego Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura. Chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach historycznych, plastycznych, literackich i edytorskich, a nauczyciele zaangażowali się w prowadzenie części związanej z malowaniem słowem – czyli pisaniem… co podczas wakacji nie było zadaniem najłatwiejszym! Młodzi uczestnicy wykorzystując zdobytą podczas zwiedzania miasta wiedzę, swą spostrzegawczość i językowe tricki opisali Krosno w sposób niepowtarzalny, subiektywny, zaskakujący! Wcześniej zwiedzali miasto słuchając ciekawych opowieści, potem tworzyli ilustracje techniką kolażu, następnie projektowali okładkę albumu oraz próbowali swoich sił jako redaktorzy składający treść i przeprowadzający jej korektę. Efekt wspólnej pracy jest bardzo ciekawy, gdyż łączy spojrzenie młodych ludzi na nasze miasto z aktywnym i innowacyjnym pomysłem na zdobywanie nowej wiedzy połączonym ze świetną zabawą. Z tą książką można poznać Krosno od A do Z!
D. Patejko
H. Żychowska