Usprawnianie przez działanie – nasza uśmiechnięta innowacja

Efektem zajęć prowadzonych w ramach innowacji, których celem jest m.in. usprawnianie zdolności manualnych uczniów, jest wystawa prac zorganizowana w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 4. Można tam obejrzeć część prac – dotyczących technik plastycznych – które powstawały w ciągu ostatnich dwóch lat. W „epoce kciuka” ważne jest kształtowanie umiejętności posługiwania się sprawnymi rękoma!

USPRAWNIANIE PRZEZ DZIAŁANIE to znaczy, że staramy się robić małe kroczki, aby na twarzy pojawił się uśmiech zadowolenia.

Czasem trudniej jest pisać, czasem trudniej jest zrozumieć czytany tekst, a czasem potrzebujemy czegoś nowego, aby na twarzy pojawił się uśmiech zadowolenia.

Czasem chcemy być bardziej skupieni, uważni, skoncentrowani i umieć coś robić jednocześnie, chcemy być twórczy, pomysłowi i uwierzyć we własne możliwości, aby na twarzy pojawił się uśmiech zadowolenia.

To co robimy – robimy dla uśmiechu, powoli i dokładnie!

Prace powstały dlatego, że chcieliśmy coś robić, musieliśmy coś robić lub odkryliśmy, że możemy coś robić! Zadania do wykonania były proste lub trudne, wymagające wiele lub niewiele czasu, robiliśmy je POWOLI I DOKŁADNIE, tak jak kto umiał, bo głównym celem była systematyczność i dokładność ćwiczeń i uśmiech zadowolenia.

Zapraszamy na wystawę!

D.Patejko