MIKROSKOPOWANIE – niełatwa sztuka!

🔬 Uczniowie klasy V zgłębiali tajniki mikroskopowania. Poznali budowę mikroskopu, zasady pracy z mikroskopem oraz samodzielnie wykonali preparaty mikroskopowe z pomidora i cebuli. Wcale niełatwe okazało się nanieść jak najmniejszy kawałek materiału badawczego na kroplę wody, a później znaleźć obserwowany obiekt pod obiektywem. Cierpliwość jednak została nagrodzona spojrzeniem w głąb tajemniczego świata biologii.
Uczniowie klasy IV poznawali tajemnice przyrody w skali mikro, obserwując gotowe preparaty. Z wielkim zaciekawieniem oglądali niewidoczne gołym okiem pantofelki, aparat gębowy oraz odnóże komara, przekrój przez liść sosny. Obserwacjom mikroskopowym bacznie przyglądał się klasowy zwierzak Jessi.. 🦎 😉
M. Misztal