Jak spędzamy czas w świetlicy?

A po lekcjach… czas na zabawę! Nasi świetlicowi konstruktorzy także w tym roku szkolnym nie próżnują. Mamy do dyspozycji kilka rodzajów klocków – są bardzo popularne duże „wafle”, które
w zależności od wyobraźni budowniczych stają się sklepem spożywczym, wieżą, samochodem lub pizzerią. Przy budowlach pracujemy w grupie, uczymy współpracy, dzielenia się, a potem odgrywamy wybrane role jako kierowcy rajdowi, sprzedawcy czy kelnerzy.

Jeśli natomiast ktoś woli tworzyć indywidualnie – może posłużyć się klockami magnetycznymi i projektować przestrzenne konstrukcje albo skomplikowane inżynieryjne maszyny z kółek zębatych i korbek.

Klocki w naszej świetlicy stają się egzotycznymi zwierzątkami, stworzeniami zrodzonymi w wyobraźni, fantazyjnymi urządzeniami z niezwykłym przeznaczeniem.

A jeśli ktoś chce robić coś innego? Nie ma problemu – można rozegrać zacięty mecz przy stole z piłkarzykami lub partię bilarda. Jest też czas na rysowanie lub czytanie ulubionej książki czy pooglądanie filmu.