ZWYCIĘŻYLIŚMY W KONKURSIE „PROJEKT: SZKOŁA!”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało listę zwycięzców w konkursie „PROJEKT:SZKOŁA!” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”. Wśród 24 nagrodzonych nauczycieli i szkół znalazła się też nasza placówka!
Uczniowie klasy VIII b (Jakub Niemiec, Kamil Terlecki, Antoni Krzanowski, Jakub Czajkowski, Kamil Jaracz, Amelia Szałankiewicz, Beata Rogus, Wiktoria Drybała, Michał Perchel, Paweł Tkaczyk, Piotr Zajdel, Bartosz Włodyka) wraz z koordynatorem opracowali projekt pn. „Modernizacja terenu wokół SP3” uwzględniający remont placu zabaw, dostosowanego do aktualnych potrzeb dzieci oraz ich indywidualnych predyspozycji, utworzenie strefy relaksu dla młodzieży oraz oświetlenia boiska szkolnego lampami LED i wyposażenie go w lampy solarne.
Projekt odpowiada na potrzeby uczniów naszej szkoły oraz lokalnej społeczności. Ma na celu wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, oddziaływujący na ich sferę psychiczną i fizyczną, zwiększenie efektywności oraz poziomu bezpieczeństwa uczniów. Dąży do tego, aby zarówno zabawa, jak i odpoczynek miały charakter wielowymiarowy.
Nasza szkoła za udział w konkursie otrzymała monitor interaktywny o wartości 8500 zł oraz pamiątkowe dyplomy!
Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w realizację projektu, którego największą wartością jest dbałość o lokalne środowisko oraz inwestycja w jego rozwój.
B. Jaracz