Jasełka i szopka – zapraszamy!

Gdy zbliżają się święta, chcemy przypominać sobie Bożonarodzeniową opowieść, śpiewamy kolędy i dzielimy się radością. Tego zadania podjęli się uczniowie klasy IV a i IV b. Potrzebne były: tekst ról do jasełek, świerkowe gałązki, instrumenty, wycinane dekoracje, światełka, piękne ilustracje i … duuużo cierpliwości dla uczniów i rodziców. To wszystko było niezbędne, bo próby do słuchowiska trwały długo, a ćwiczenia dykcji stały się prawdziwą gimnastyką języka. Cierpliwości i wspólnych pomysłów potrzebowali też autorzy szopki, która jest teraz ozdobą szkolnego korytarza. Każdy miał swoją rolę, którą starał się wypełnić najlepiej jak potrafił. Nie było lekko! A to ziewnięcie podczas nagrania, a to śmiech, który zarażał wszystkich, a to zacięta płyta, a to znów szkolny dzwonek właśnie wtedy, gdy trzej królowie przybyli do Betlejem, kłujące szpilki lub uciekający czas… A wszystko po to, aby podzielić się Radością Bożego Narodzenia!
Hej! Kolęda, kolęda! Dzielimy się radością i pokojem z Wami wszystkimi i prosimy: podzielcie się tą radością, rozdawajcie ją!
Z życzeniami pełnych pokoju i bliskości świąt
Czwartoklasiści z wychowawczyniami

Jasełka przygotowane przez uczniów klasy IV a i IV b.