INNOWACJA PEDAGOGICZNA „BIOLOGIA JEST COOL”

Biologia po angielsku? Czemu nie!
W ramach innowacji pedagogicznej „Biologia jest cool” – elementy języka angielskiego na lekcjach biologii
uczniowie klas 7 i 8 na lekcjach biologii poznają wybrane zagadnienia w języku angielskim.
Wprowadzona innowacja oprócz pogłębiania wiedzy z zakresu biologii oraz rozwijania umiejętności językowych wpływa na rozwijanie zainteresowań uczniów oraz podnoszenie motywacji uczniów do nauki. Daje szansę na zdobycie nowej wiedzy w zakresie słownictwa, a także okazję do podzielenia się z swoimi zainteresowaniami.
Podczas zajęć wykorzystywane są technologie informacyjno- komunikacyjne, aplikacje, gry oraz filmy w języku angielskim. Uczniowie chętnie wykonują prace dodatkowe, plakaty i modele w języku polskim i angielskim, utrwalając tym samym zdobyte wiadomości.
Wprowadzone na lekcjach elementy dwujęzyczności sprawiają, że proces uczenia staje się bardziej interesujący, a materiał przedmiotowy bardziej przystępny dla ucznia.
M. Misztal