Trochę kolorów…

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza na wystawę charytatywnych laleczek w ramach akcji UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”.
Od poniedziałku 14 marca na dolnym korytarzu będzie można zobaczyć niezwykłe lalki z różnych stron świata. Każda z nich jest kolorowa, każda inna i każda wyjątkowa – wszystkie mają MOC pomagania!
Przez cały tydzień wystawie będzie towarzyszyć kolorowa zabawa: każdy dzień w innym kolorze! Poniedziałek – czerwony jak skała Ayers Rock w Australii, wtorek – niebieski jak wody oceanów, środa – żółta jak piasek Sahary, czwartek – zielony jak krajobraz Irlandii, piątek – biały jak śniegi Antarktydy.
Dla osób, które będą ubrane w kolory danego dnia przygotowaliśmy niespodziankę 🙂
Finałem naszej akcji będzie internetowa aukcja (18 -21 marca) podczas, której będzie można zakupić wybraną laleczkę. Cały dochód zostanie przeznaczony organizacji UNICEF na zakup szczepionek dla dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio.
To już szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku a nasza szkoła bierze w niej udział już czwarty raz. Ambasadorem projektu w Polsce jest Majka Jeżowska.
Mam nadzieję, że w ten niespokojny czas uda nam się wywołać uśmiech na twarzach naszych uczniów.
E. Tkaczyk
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu