Gdy współpracujemy – jest zabawnie! Gdy jemy zdrowo – jest pysznie!

W ramach realizacji zadań innowacji „SP! Serce i Pomoc” uczniowie klasy IVa i IVb uczyli się współpracy, planowania zadań i samodzielności. To nie wszystko! Efekty pracy prezentowali na forum dzieląc się wiedzą, pomysłami i smakowitymi daniami przygotowanymi według własnych receptur.
„Mikołajek” to jedna z ulubionych lektur, dlatego na podstawie przygód bohatera i jego przyjaciół czwartoklasiści prezentowali się opowiadając zabawne historie, opracowali krzyżówki, rebusy, teściki oraz rysowali komiksy według własnych projektów. Należało podzielić się zadaniami do wykonania i zrealizować je w określonym czasie – udało się! Nie brakowało uśmiechu i rywalizacji oraz szybkiego podejmowania decyzji.
Pyszna potrawa przyrządzona według własnego przepisu, nauka przydzielania zadań według umiejętności, dbałość o higienę przygotowania dania i kulturę zachowania się przy stole – to kolejne wyzwanie dla czwartoklasistów. Wszystko poszło sprawnie… no! może oprócz jedzenia… Bo jak tu zachować zasadę jedzenia po troszku, małymi kęsami jak wszystko takie pyszne!
Plan nauki współpracy i planowania – zaliczony!
D. Patejko