MATEMATYKA WOKÓŁ NAS

Już od najmłodszych lat warto zainteresować dzieci matematyką poprzez ukazanie jej zagadnień w wielu sferach ,w sposób przyjemny, ciekawy i aktywny. W ten sposób uczniowie uświadamiają sobie, że tak naprawdę „matematyka jest wokół nas”. Może być ciekawa, przyjemna, a nawet fascynująca i nie należy się jej bać, a wręcz można ją lubić.

Dlatego też mając to na uwadze, nasi pierwszoklasiści mieli możliwość sprawdzić zdobytą przez siebie wiedzę z zakresu edukacji matematycznej w sposób innowacyjny.

Na wstępie wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią ozdabiali swoje koszulki pisząc i rysując, m.in. różne działania, znaki czy figury geometryczne – czyli wszystkim, co kojarzyło im się z matematyką.

Następnie każdy z uczestników zajęć losował karteczkę z różnymi zadaniami matematycznymi. Ich rozwiązania dzieci samodzielnie zapisywały cukrowymi pisakami na waflowych oblatach.

Podczas realizacji zadań mogły również wykazać się pomysłowością i kreatywnością, m.in. rysując dodatkowe ozdoby.

Zajęcia zakończyły się prezentacją wykonanych zadań i podsumowaniem zająć.

Gratulacje dla wszystkich uczestników za zaangażowanie i poprawność wykonanych poleceń oraz zadań.

M.Czajka