WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

U czwartaków Czwartkowy dzień grupowy – czyli cały dzień w grupach!

Czy praca w grupie jest fajna? – Tak!!

Czy praca w grupie uczy? – Tak!

Czy praca w grupie jest łatwa? – … Nie…

Nie było łatwo, bo skład grup się zmieniał, bo zmieniały się zadania, bo dogadać się jest czasem trudno i bywa głośno. Niełatwo podzielić się zadaniami i wybrać odpowiedzialnych za różne elementy poleceń. Dlatego uczniowie klas IV ustalali obowiązki, nie zrażali się trudnościami, doskonalili wspólne planowanie i osiągnęli cel – rozwiązanie zadań z matematyki, rozpoznawanie skał, rozpoznanie terenu w komiksowym Mirmiłowie, sprawdzanie znajomości świata przedstawionego przez Taboo Kajka i Kokosza oraz naukę angielskich zwrotów.

Innowacja „SP! Serce i Pomoc” sprzyja doskonaleniu umiejętności: współpracy, planowania i podejmowania decyzji. A ile przy tym gadania i śmiechu!

D.Patejko

Skip to content