WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

Pasowanie na czytelnika

W przeddzień Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klasy pierwszej zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki.
Obejrzeli prezentację na temat książki oraz jej drogi od autora do wydawcy. Poznali też układ księgozbioru w bibliotece, aby sprawnie się poruszać podczas samodzielnego poszukiwania ciekawych lektur do czytania . Pierwszaki wiedzą już, jak należy dbać o książkę, żeby długo służyła wszystkim czytelnikom. Poznali również zasady wypożyczania i zwrotu. Następnie uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników i złożyli przyrzeczenie, w którym obiecali szanować książki. Na zakończenie spotkania wysłuchali wesołej piosenki o bibliotece, a na pamiątkę otrzymali zakładki z informacją czego nie lubią książki.

Skip to content