VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”2022

W dniu 19 maja 2022 roku w Dzielnicowym Domu Kultury w Krośnie – Białobrzegach odbył się VI  Międzyszkolny Konkurs Piosenki Polskiej ”Cudze chwalicie, swego nie znacie” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego.

Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-5 oraz klasy 6-8.

Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę polską. Jury przy ocenie brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację treści, muzykalność oraz poczucie rytmu.

W poszczególnych kategoriach przyznano następujące nagrody.

I kategoria- uczniowie klas 1-3

I miejsce-  Maja Giemza  SP 3

II miejsce- Kaja Wojtuń  SP 14

III miejsce- Mikołaj Jastrzębski  SP 3

II kategoria – uczniowie klas 4-5

I miejsce- Martyna Zbaraza  SP 7

II miejsce- Nikola Olszewska  SP 8

III miejsce-  Magdalena Hagel  SP 7

III kategoria- uczniowie klas 6-8

I miejsce- Lilianna Lonc Kapłon SP 10

II miejsce- Aleksandra Urban  SP 7

III miejsce-  Nina Brongel SP 3

Wyróżnienie:

Marcin Łajdanowicz –  SOSW

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie, Rada i Zarząd Dzielnicy Białobrzegi oraz Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Białobrzegi.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, udostępnienie sceny w Domu Ludowym, Panu Prezydentowi Piotrowi Przytockiemu za patronat i sfinansowanie nagród.

Wszyscy wykonawcy  otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz  pamiątkowe magnesy z  logo konkursu a spotkanie z piosenką umilił słodki poczęstunek.

Urszula Wysocka