SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM – GOŚĆ SPECJALNY W KLASIE PIERWSZEJ

Kontynuacją tematyki Światowego Dnia Pszczół było piątkowe spotkanie z Panem Janem – 🐝 PSZCZELARZEM 🐝 i dziadziem Wiktorii Pietruszewicz – uczennicy klasy I.
Pan Jan z zamiłowania zajmuje się pszczelarstwem. Specjalnie dla naszych pierwszoklasistów z własnej pasieki przywiózł ul, prawdziwe ramki pszczelarskie oraz akcesoria pszczelarza, m.in. profesjonalny strój, kapelusz, podkurzacz.
W pierwszej części spotkania dzieci dowiedziały się o życiu i zwyczajach pszczół, w jaki sposób zbierają pyłek. Następnie dziadzio Wiktorii opowiedział o etapach i miejscu powstawania miodu, a także o różnych jego rodzajach. Podczas omawiania nasz gość demonstrował różne akcesoria pszczelarza. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się podkurzacz służący do uspokajania pszczół oraz ramki z woskiem. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie i zaciekawienie.
W drugiej części każdy chętny uczestnik spotkania mógł włożyć na siebie cały strój pszczelarza oraz sprawdzić, jak działa podkurzacz.
Spotkanie z naszym wyjątkowym gościem uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Janowi za chęć przybycia do naszych pierwszoklasistów i poświęcony czas. Była to dla nas niezwykle ciekawa lekcja, która pozostanie w naszej pamięci!
DZIĘKUJEMY! 🤗

Magdalena Czajka