Wycieczka w Pieniny klas V i VI

26 maja 2022 r. klasy V i VI wraz z opiekunami wybrały się do Pienińskiego Parku Narodowego. Spacerowaliśmy po wąwozie Homole, a następnie udaliśmy się do ruin zamku Czorsztyn – warowni rozbudowanej Kazimierza Wielkiego, strzegącej ważnego szlaku handlowego na Węgry.
Potem skierowaliśmy się do przystani nad Jeziorem Czorsztyńskim i przepłynęliśmy gondolkami na drugi brzeg, gdzie podziwialiśmy malowniczo położony zamek Dunajec w Niedzicy oraz zaporę.
Nasza przygoda na tym się nie skończyła. Kolejnego dnia rano – 27 maja – wsiedliśmy w Sromowcach Niżnych na tratwy i popłynęliśmy rzeką Dunajec aż do Szczawnicy. Po drodze oglądaliśmy zafascynowani piętrzące się wzdłuż brzegów wapienne skały Pienin, w tym najwyższe w tym paśmie górskim Trzy Korony.
Następnie w Kluszkowcach czekała nas emocjonująca przejażdżka torem saneczkowym Alpine Coaster i wjazd na górę Wdżar wyciągiem krzesełkowym. Z tego szczytu mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Tatr.
Sezon wycieczkowy w naszej szkole uważamy za otwarty!

A.Philipp