XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Z Marią Konopnicką poznajemy świat” rozstrzygnięty

Dzisiaj, tj. 31 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się etap międzyszkolny XVI edycji Konkursu Recytatorskiego „Z Marią Konopnicką poznajemy świat” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Uczniowie ośmiu krośnieńskich szkół podstawowych rywalizowali w nim w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VI. Jury w składzie:

Paweł Bukowski – Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Elżbieta Staroń – Kierownik Oddziału dla Dzieci KBP i Paweł Fiejdasz z RCKP w Krośnie nagrodziło i wyróżniło poniższe osoby.

Klasy I – III
I miejsce – Ewelina Fic, SP 10
II miejsce – Karol Raś, ZSM
III miejsce – Anna Kolanko, SP 8 i Filip Zajdel, SP 10
Wyróżnienia:
Aniela Bielecka, ZSM
Jakub Hejnar, SP 3
Joanna Szelc, SP 8
Szymon Szelc, NSP Niebieska 21
Tymon Werner, ZSM

Klasy IV – VI
I miejsce – Dawid Wajda, SP 12
II miejsce – Hanna Przymusińska, ZSM
III miejsce – Aleksander Jakieła, SP 10
Wyróżnienia:
Barut Marcel, SP 6
Bigosiński Ignacy, SP 4
Latii Maryna, SP 6
Mularz Eliza, SP 12

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, a nagrodzeni i wyróżnieni w obu kategoriach nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Krosna i Dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.
Serdecznie gratulujemy młodym recytatorom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Danuta Chochołek