WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

„Spotkanie z pisarzem”

27 maja uczniowie klasy trzeciej wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu autorskim, które miało miejsce w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Gościem specjalnym był pisarz p. Marcin Kozioł, autor książek dla dzieci i młodzieży.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor KBP Bogusława Bęben. Powitała wszystkich uczestników imprezy czytelniczej – zaproszonych gości:
Piotra Przytockiego – Prezydenta Miasta Krosna,
Zbigniewa Kubita – Przewodniczącego Rady Miasta Krosna,
Bronisława Barana – Wiceprezydenta Miasta Krosna,
Annę Dubiel – Przewodniczącą Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna,
Ewę Bukowiecką – Rzecznika Prasowego Starostwa Powiatowego w Krośnie,
podinsp. Marka Śliwińskiego –  Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Krośnie
p. Marcina Kozioła – pisarza i dzieci z klas trzecich krośnieńskich szkół podstawowych.

Następnie dorośli przeczytali dzieciom fragment książki „Wombata Maksymiliana…” 
Później pan Marcin Kozioł opowiadał małym słuchaczom o swojej kolekcji komputerów, o swoich podróżach (zwiedził aż 60 krajów) i książkach. Chętnie odpowiadał też na wszystkie pytania dzieci. Za serię książek podróżniczych o Wombacie Maksymilianie otrzymał Nagrodę Magellana.
W dalszej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Z książką przez kontynenty”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci i osoby wyróżnione nagrody. Wśród wyróżnionych osób byli też uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Gęsiak, Emilia Mrowiec, Gabriela Stefanik, Bartosz Urbański, Julia Zięba.
Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli zakupić książki pisarza z dedykacją, otrzymać autograf i wykonać pamiątkowe zdjęcie.
Spotkaniem z p. Marcinem Koziołem zaingurowało Tydzień Głośnego Czytania w Krośnie.

Jolanta Zajdel

Skip to content