1 CZERWCA „DZIEŃ DZIECKA” – PIERWSZOKLASIŚCI WŚRÓD STRAŻAKÓW

1 czerwca był pełen wrażeń dla naszych pierwszaczków. Otóż uczniowie byli przygotowani na piesze wyjście do Miejskiej Straży Pożarnej w Krośnie. Nie spodziewali się, że w tym ważnym dla nich dniu przy szkole będzie czekać na nich niespodzianka w postaci kolejki. Dzieci nie mogły uwierzyć własnym oczom, były pełne zachwytu i radości. Dzięki temu niecodziennemu i oryginalnemu środkowi transportu uczniowie mogli obserwować różne obręby miasta Krosna, w których jeszcze nie byli.

Podróż kolejką zakończyła się przy budynku Miejskiej Straży Pożarnej w Krośnie. Tam pożegnaliśmy się z Panem maszynistą. Następnie udaliśmy się do miejsca pracy strażakóww celu zapoznania uczniów z ich pracą oraz zdobycia wiedzy na temat zagrożeń zewnętrznych, umiejętności zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowia oraz promocji bezpiecznych zachowań. W sali „OGNIK” największym powodzeniem wśród dzieci  cieszyła się część praktyczna, w której wczuwały się w rolę strażaków.

Na koniec jeden z panów strażaków wyjechał wozem strażackim na plac, gdzie dzieci mogły dokładnie zobaczyć wyposażenie tego pojazdu oraz wykonać wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Brawa dla pierwszoklasistów, ponieważ pomimo zmęczenia wszyscy dzielnie, o własnych siłach, dotarli do szkoły!

Magdalena Czajka