SUKCES NASZYCH UCZENNIC W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZYRODNICZYM!

10 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”, organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody i Szkołę Podstawową nr 2 w Rzeszowie. Celem konkursu było poznawanie kultury ludowej i rozbudzanie szacunku do dawnych tradycji, pogłębienie wiedzy na temat otaczającej nas przyrody i jej poszanowania oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno i zagrożenia przyrody ojczystej.
Prace konkursowe na etapie regionalnym zostały rozstrzygnięte przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego LOP w Rzeszowie. Nadesłanych na konkurs zostało ponad 600 prac. Wyróżniono i nagrodzono 88 prac w czterech kategoriach wiekowych.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice:
🏆 Ewelina Surmacz z kl. V – zdobyła nagrodę,
🏆 Martyna Kocur z kl. VI – otrzymała wyróżnienie.
Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Zarząd Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🍀
Magdalena Misztal