Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

W sobotę 11 czerwca br. dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii Świętej. Pierwszym przystankiem pielgrzymki było Sanktuarium Maryjne w Kalwarii Pacławskiej, gdzie przy ołtarzu Matki Bożej „Słuchającej” została odprawiona Msza św., w której dzieci dziękowały za dar pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Następnie na trasie wspólnego pielgrzymowania pojawił się Przemyśl, w którym pielgrzymi nawiedzili Archikatedrę Przemyską Obrządku Łacińskiego i jej krypty, Muzeum Diecezjalne oraz Kościół Archikatedralny Obrządku Greckokatolickiego. W drodze powrotnej do autokaru, po zasmakowaniu pysznych przemyskich lodów, dzieci wraz z rodzicami zatrzymali się przy pomniku św. Jana Pawła II, by oddać hołd i cześć naszemu Wielkiemu Rodakowi, po czym w radosnej atmosferze rozśpiewanym autokarem powróciły do swoich domów rodzinnych.
ks. Marcin Lorenc