Przygoda z fizyką

15 czerwca uczniowie klasy 7a przedstawili pokazy doświadczeń fizycznych. Pokazy były podsumowaniem innowacji pedagogicznej „Przygoda z fizyką” prowadzonej w klasie 7a na lekcjach fizyki. Do udziału w pokazach zostali zaproszeni najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pierwszaczki miały okazję zobaczyć doświadczenia przedstawiające napięcie powierzchniowe, dyfuzję i ciśnienie atmosferyczne. Dowiedzieli się jak zrobić ciecz Nienewtonowską. Sprawdzili przewodnictwo elektryczne różnych ciał oraz zbadali od czego zależy to czy jajko tonie w wodzie czy wypływa na powierzchnię wody. Zobaczyli również doświadczenia przedstawiające oddziaływanie elektrostatyczne i magnetyczne. Największym zainteresowaniem cieszyła się maszyna elektrostatyczna, lewitujące magnesy oraz bańki mydlane. Uczniowie klasy 7a byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych przez siebie pokazów i bardzo chętnie zaprezentują je ponownie w przyszłym roku szkolnym.
M.Parylak