Z wizytą w Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Ostatni dzień nauki w klasie II, jej uczniowie spędzili poza szkołą. Odwiedzili Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Pani przewodnik Iwona bardzo ciekawie opowiadała o zgromadzonych eksponatach i przybliżyła dzieciom kilka zawodów mniej lub bardziej zapomnianych. Drugoklasiści poznali osiem zawodów rzemieślniczych: krawca, fryzjera, szewca, modniarki, rymarza, stolarza, snycerza, tkacza. Uczestniczyli również w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka” poznając trudna pracę rolnika, młynarza i piekarza. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i słuchali oraz zadawali dociekliwe pytania. Usłyszeli też różne ciekawostki na temat przygotowywania ekspozycji oraz zgromadzonych eksponatów. W drodze powrotnej czekała ich słodka niespodzianka – lody w cukierni. To była niezapomniana wyprawa.
Danuta Chochołek