WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

Narodowe Czytanie w Żarnowcu

2 września w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu odbyła się jedenasta odsłona Narodowego Czytania. Utwory „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza czytali uczniowie i nauczyciele ze szkół im. Marii Konopnickiej z terenu województwa podkarpackiego oraz pracownicy Muzeum w Żarnowcu.
Do udziału w tegorocznej edycji została zaproszona również nasza szkoła. Reprezentowały nas – uczennica klasy VIIIa Hanna Koczot z opiekunką Honoratą Żychowską, które pięknie odczytały balladę „To lubię”. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę egzemplarz „Ballad i romansów” z okolicznościową pieczęcią. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a zabytkowe wnętrza tworzyły niezapomniany klimat. Relacja z wydarzenia zostanie udostępniona na muzealnym kanale You Tube oraz FB. Zachęcamy wszystkich do czytania, ponieważ: „Kto czyta, żyje wielokrotnie”.
Honorata Żychowska

Skip to content