WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

NASZA SZKOŁA JEST EKO!

Po raz kolejny nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego projektu „EKO-SZKOŁA”, nad którym honorowy patronat sprawuje m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
„EKO-SZKOŁA” to ogólnopolski projekt dla szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych, którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej młodego pokolenia oraz zwiększanie wiedzy uczniów na temat właściwych postaw proekologicznych.
W roku szkolnym 2021/2022 zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć z zakresu przyrody i ekologii. Były to między innymi: akcje ekologiczne, konkursy, warsztaty, prace wytwórcze, wydarzenia, wystawy. Tym samym spełniliśmy wszystkie wymagania formalne zawarte w regulaminie projektu i uzyskaliśmy tytuł “EKO-SZKOŁA 2022”. Szkolny koordynator projektu zaś – tytuł PROMOTORA EKOLOGII.
Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w realizację projektu, którego największą wartością jest dbałość o najbliższe środowisko.
🍀 🍀 🍀
Magdalena Misztal
Opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego
Skip to content