WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

Akcja “Kocham słyszeć” w naszej szkole

We wrześniu uczniowie klasy III naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kocham Słyszeć”. Akcja ma na celu poznanie znaczenia i funkcjonowania zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby dzieci z wadą słuchu, zapoznanie z protezami słuchowymi – aparatem i implantem ślimakowym.
W ramach akcji wraz z uczennicą klasy III przeprowadziłam lekcję, która ma sprawić, że dzieci z problemami słyszenia, noszące aparat słuchowy lub implant, nie będą wydawały się „dziwne” lub „niegrzeczne, bo czegoś nie usłyszały”. Iga nauczyła swoich kolegów i koleżanki w jaki sposób można się przywitać nie używając głosu. Dzieci poznały podstawowe znaki języka migowego „cześć”, „witam”, „dzień dobry”.
Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne i zgodnie stwierdzili, że należy dbać o słuch podając praktyczne przykłady. Zainteresowanie ze strony dzieci było ogromne.
Zapraszam do obejrzenia efektów naszej pracy.

Wioleta Gomułka

Skip to content