DRUGOKLASIŚCI AKTYWNIE, KREATYWNIE W WARSZTATACH Z JOANNĄ RUSINEK

7 października 2022 r. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej nasi drugoklasiści aktywnie i z zapałem uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Joannę Rusinek – polską ilustratorkę, projektantkę okładek książek i płyt, a także pisarkę.
Na wstępie Joanna Rusinek omówiła i zaprezentowała uczniom na czym polega jej praca. Następnie przystąpiła do zapoznania uczestników z tematem warsztatów. Ich zadanie polegało na wykonaniu w grupie makiety miasta, które jeszcze nie istnieje i nadaniu mu nieistniejącej dotąd nazwy. Do wykonania niniejszej pracy przestrzennej otrzymali różne przybory i materiały przygotowane przez organizatorów spotkania, m.in. kolorowe kartki, tekturowe kolki, plastikowe buteleczki, klej, taśmę, nożyczki.
Drugoklasiści z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, a także radością przystąpili do wykonania swoich miast. Każdy uczeń miał swój wkład i wykazał się pomysłowością oraz oryginalnością.
Na koniec każda grupa prezentowała swoje miasto wraz z jego nazwą.
Prowadząca – Joanna Rusinek była zachwycona kreatywnością i zaangażowaniem uczniów.
Na pamiątkę wręczyła każdemu uczestnikowi warsztatów płytę z filmem animowanym pt. „Wierszyki domowe” na podstawie książki Michała Rusinka. Chętni otrzymali również autograf ilustratorki.
Spotkanie upamiętniliśmy wspólnymi zdjęciami.
DZIĘKUJEMY ZA CHWILĘ KREATYWNOŚCI!