WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

„POLA NADZIEI” – Jesień 2022

21 października (piątek) w naszej szkole będzie prowadzona sprzedaż cebulek żonkili.
ŻONKIL – Symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Akcja „Pola Nadziei” ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie działalności Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Na czym polega akcja?
Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili przez pracowników firm, uczniów szkół i przedszkoli oraz osoby indywidualne z województwa podkarpackiego. Wiosną kwiaty są ścinane oraz rozdawane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
1. Kup cebulkę żonkila i weź do domu.
2. Posadź ją w małej doniczce – przyklej naklejkę przypominajkę.
3. Zrób zdjęcie jak sadzisz.
4. Zamieść zdjęcie na Padlecie: https://padlet.com/elkatkaczyk/9e8qm337e95u0rge
5. Pielęgnuj zasadzoną cebulkę przez całą zimę.
6. Gdy tylko zakwitnie przynieś do szkoły 🙂
Zapraszamy do udziału! Niech nadzieja zakwitnie na wiosnę 🙂
E. Tkaczyk
Skip to content