Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

W środę 19 października uczniowie klasy wybrali się do Filii Nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Gościła tam pisarka Agnieszka Frączek. Zaprezentowała ona szereg swoich książek, przeczytała ich fragmenty i podzieliła się informacjami o swoim życiu i twórczości. Podczas rozmowy z autorką uczestnicy dowiedzieli się m.in. skąd bierze pomysły do swoich książek (z życia, wyobraźni lub inspiruje się językiem), że nie ma swojej ulubionej książki, ale sama przez 20 lat napisała ich ok. 90. Pierwsza z nich nosiła tytuł „Co ja plotę?”, a najnowsza – „A to feler” (opowiada o Janie Brzechwie). Na pytanie: Jak i kiedy postanowiła, że zostanie pisarką? – odpowiedziała, że kiedyś poczuła taką potrzebę, że byłoby pięknie, żeby pisać. Agnieszka Frączek bardzo lubi zwierzęta i sama ma ich aż… 18! w tym 15 kotów, 2 psy i królika).
Uczniowie mogli też kupić książki pisarki oraz otrzymać od niej dedykacj. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z autorką, której wesołe i pełne pułapek językowych wiersze niektórzy zaprezentują w czasie szkolnego konkursu recytatorskiego.

Danuta Chochołek