„Uroczyste ślubowanie”

12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.
W obecności rodziców, dziadków, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców, społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez Pana Dyrektora na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie. Zanim nastąpił ten moment, dzieci musiały wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Odpowiadały na szereg pytań, prezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymywały punkt w postaci kwiatka – słonecznika, który przypinany był do wazonu. Kiedy zdobyły wszystkie możliwe punkty, a wazon zapełnił się pięknymi, jesiennymi słonecznikami, nikt nie miał już wątpliwości, że są godne zostać prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Egzamin dla kandydatów na uczniów zorganizował i sprawnie  przeprowadził szkolny Skrzat Trójkątek.

Po dokonaniu aktu pasowania oraz rozdaniu pamiątkowych dyplomów pierwszoklasiści otrzymali życzenia od Pana Dyrektora, Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Doroty Pietrukaniec, Rodzica – p. Agnieszki Rodzinka i Samorządu Szkolnego.

Na zakończenie wydarzenia wykonano pamiątkowe zdjęcie, a uczniowie obdarowani zostali upominkami od Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego.

Uroczystość, którą uświetnił swoim występem chór szkolny, stanowiła wielkie przeżycie nie tylko dla samych dzieci, ale także dla ich rodziców.

Jolanta Zajdel