XVII Międzyszkolny Konkurs „Z Marią Konopnicką poznajemy świat” – kategoria plastyczna za nami

W dniu 27 października 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu, na który wpłynęło
57 prac z dziewięciu krośnieńskich szkół podstawowych. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VIII. Komisja w składzie:
– Małgorzata Węgrzyn – kierownik KBP, Filia Nr 4 w Krośnie,
– Jadwiga Wacławik – emerytowana bibliotekarka KBP,
– Joanna Topolska – Uliasz – instruktor RCKP w Krośnie wyłoniła następujących zwycięzców.
Kl. I – III:
I miejsce – Rafał Szaraniec, SP 3 im. M. Konopnickiej w Krośnie
II miejsce – Jakub Rojek, SP 3 im. M. Konopnickiej w Krośnie
III miejsce – Natalia Kurdziel, SP 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie
Wyróżnienia:
1.Miłosz Hejnar, SP 5 im. Jana Pawła II w Krośnie
2.Natalia Gilarska, SP 12 w Krośnie
3.Maja Kurdziel, SP 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie
Kl. IV – VIII
I miejsce – Krzysztof Błaż, MZS Nr 7 (SP 4) w Krośnie
II miejsce – Emilia Florek, SP 3 im. M. Konopnickiej w Krośnie
III miejsce – Patrycja Bieszczad, MZS Nr 7 (SP 4) w Krośnie
Wyróżnienia:
1. Ewelina Surmacz – SP 3 im. M. Konopnickiej w Krośnie
2. Marina Obruch – MZS 3 (SP 7 im. Kard. S. Wyszyńskiego) w Krośnie
3. Natan Obara – MZS 3 (SP 7 im. Kard. S. Wyszyńskiego) w Krośnie
Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Urząd Miasta Krosna, a nagrodzone prace można będzie wkrótce obejrzeć na wystawie w KBP, Filia Nr 4 w Krośnie.
Dziękujemy za liczny udział w konkursie, serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w zmaganiach recytatorskich i literackich na wiosnę 2023 roku.

Danuta Chochołek