Uroczysta akademia -„Święto Niepodległości”

Nasza szkoła 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciła apelem, który odbył się 9 listopada 2022 r. Uroczystość przygotowali uczniowie klas 6 i 7 pod okiem swoich wychowawców p. Agnieszki Bieni i p. Mariusza Zajdla oraz p. Honoraty Żychowskiej.
W organizację obchodów włączył się również chór szkolny pod batutą p. Urszuli Wysockiej. Podczas występu uczniowie zaprezentowali liczne patriotyczne wiersze i utwory muzyczne poświęcone tematyce związanej ze Świętem Niepodległości, a także przypomnieli w krótkim rysie historycznym drogę naszych przodków ku wolnej Polsce. Głos zabrał również dyrektor szkoły p. Maciej Żółkoś, który przypomniał, czym jest „patriotyzm dnia codziennego”.
    Podniosły i refleksyjny nastrój niewątpliwie udzielił się wszystkim zgromadzonym na apelu. Z jednej strony winniśmy wdzięczność przeszłym pokoleniom za walkę o wolność Ojczyzny, a z drugiej musimy mieć świadomość, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze i o dobro Polski należy zabiegać każdego dnia.

Uroczysta akademia przygotowana przez klasy VI i VII z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.