„Policyjne wtorki z profilaktyką”.

We wtorek 15 listopada uczniowie klasy VII uczestniczyli w zajęciach w KMP w Krośnie pod nazwą „Policyjne wtorki z profilaktyką”. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach podejmowanych przez Policję działań na rzecz przeciwdziałania demoralizacji i popełnianiu czynów karalnych przez osoby nieletnie.
Spotkanie prowadzili funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Podczas spotkania zostały kompleksowo i profesjonalnie przedstawione następujące tematy:
– odpowiedzialność prawna nieletnich zarówno w życiu rzeczywistym jak i w cyberprzestrzeni,
– zagrożenia płynące z używania przez osoby nieletnie substancji psychoaktywnych, alkoholu i wyrobów tytoniowych,
– sposób zachowania się w przypadku ataku terrorystycznego i wtargnięcia napastnika do szkoły.

Uczniowie poznali także narzędzia wykorzystywane w pracy policjanta do zabezpieczania miejsca zbrodni, mieli możliwość wypróbowania sprzętu ochronnego, a także wypróbować działanie alkogogli.

Wioleta Gomułka
Mariusz Zajdel