Polubić dżdżownice

🪱 🪱
Na lekcję biologii zawitały dżdżownice! Szóstoklasiści omawiając pierścienice mogli z bliska przyjrzeć się przedstawicielom tej grupy bezkręgowców. Wyposażeni w lupy doszukiwali się w budowie ciała segmentów, szczecinek, siodełka, początku i końca dżdżownicy.
Poza obserwacją uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę w przyrodzie pełnią dżdżownice, poprzez spulchnianie, napowietrzanie i mieszanie gleby, przyczyniają się do zwiększenia żyzności gleby a przez to powodując szybszy rozwój i wzrost roślin.
Mamy nadzieję, że uczniowie teraz bardziej przychylnym okiem spojrzą na te pożyteczne zwierzęta.
Należy zaznaczyć, że podczas obserwacji nie ucierpiała żadna dżdżownica. Traktowaliśmy zwierzęta bardzo delikatnie i po zakończeniu lekcji zostały wypuszczone na wolność. 🙂
M. Misztal