DRUGOKLASIŚCI W WIRZE PRZYGOTOWAŃ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Ostatni tydzień przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia był przez drugoklasistów bardzo wyczekiwanym czasem. Otóż 19 grudnia 2022 r. wcielili się w rolę cukierników i pełni zapału wykazując się zmysłem artystycznym przepięknie ozdobili przyniesione przez siebie pierniczki. W trakcie realizacji niniejszego zadania  panowała miła, swobodna i radosna atmosfera, którą dodatkowo umilały grające w tle kolędy i piosenki o tematyce świątecznej.

Z kolei w środę (21.12.2022 r.) chętni uczniowie po zakończonych zajęciach edukacyjnych samodzielnie, według własnego pomysłu i z przyniesionych materiałów wykonali śliczne, oryginalne  stroiki i wieńce świąteczne. Podczas ich twórczych działań można było również dostrzec postawy koleżeńskie, współpracę, ponieważ pomagali sobie, wymieniali ozdobami. Panował świąteczny klimat, bowiem w klasie unosił się zapach świeżych gałązek z drzew iglastych i rozbrzmiewały kolędy śpiewane również przez drugoklasistów.

Wszystkie zrobione przez uczniów stroiki i wieńce były piękną ozdobą klasy, a także wigilijnego klasowego stołu. 🙂

Niezapomniany jest widok, kiedy wszystkie dzieci, nawet te niewierzące w swoje  umiejętności i możliwości, swobodnie i z radością oraz zaangażowaniem podchodzą do wykonania danego zadania. Często bowiem proste zadanie, a przy tym słowa pochwały, docenienia, czy zwykły szczery uśmiech oraz współpraca potrafią pomóc uczniowi uwierzyć w siebie i w swoje możliwości. 🙂

M.Czajka