Konkurs „Z Marią Konopnicką poznajemy świat” już za nami

XVII już edycja konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna przeszła do historii. W dniu 19 maja 2023 r. odbył się międzyszkolny etap części recytatorskiej. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu krośnieńskich szkół podstawowych. Ich występy oceniała komisja w składzie: Elżbieta Staroń – Dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, Małgorzata Węgrzyn – Kierownik Filii Nr 4 KBP oraz Paweł Bukowski – Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Wyłoniono następujących laureatów:

Klasy I – III:

I miejsce – Sara Leszczyńska, SP 7

II miejsce – Jagoda Wilk, SP 7

III miejsce – Julia Bryś, SP 10

Wyróżnienia – Wiktoria Żółkoś, SP 3; Nikola Szymańska, SP 10; Zofia Dembiczak, SP SP 7 i Ewelina Fic, SP 10

Klasy IV – VI:

I miejsce – Gabriela Wacek, SP 14

II miejsce – Radosław Krygowski, SP 12

III miejsce – Eliza Mularz, SP 10

Wyróżnienia – Liliana Fakadej, SP 7; Milena Owoc, SP 10; Miłosz Rejnin, SP 14; Julia Zięba, SP 3

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci i wyróżnieni nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Krosna.

Wręczono również nagrody za część literacką konkursu przeznaczoną dla klas VII – VIII.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.

W imieniu organizatorów konkursu Danuta Chochołek