WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

LEKCJA ZE SZTUKĄ – TRZECIOKLASIŚCI W BWA W KROŚNIE

9 listopada 2023 r. w ramach zajęć dydaktycznych uczniowie klasy III uczestniczyli w programie edukacyjnym do wystawy Małgorzaty Mycek pt. „Wieśniara”.

Na wstępie zapoznano dzieci z wystawą prac. Omówiono również techniki malarskie.

Z kolei w części praktycznej uczniowie mieli za zadanie zaprojektować – z dostępnych materiałów (m.in. z kartonu, skrawków tkanin, taśmy klejącej) wymyślone przez siebie narzędzia, które będą rozprzestrzeniać miłość i pokój, a także tarcze, które mają za zadanie chronić przed przezwiskami.

Trzecioklasiści byli zachwyceni częścią praktyczną. Pełni zapału i zaangażowania stworzyli ciekawe „narzędzia miłości i pokoju”.  

Na koniec zaproponowano nam zwiedzenie niedawno otworzonego Centrum Aktywności Młodzieży.  Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ swobodnie przy stolikach zjadły drugie śniadanie, a także zagrały w karty. Wielkie emocje wzbudziła w nich również scena, na którą mogły wejść i wczuć się w rolę aktorów.

Wyjście uznajemy za udane 😊.

Magdalena Czajka

Skip to content