WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. MARII KONOPNICKIEJ W KROŚNIE

godlo-polski

Teatr chwilowy TPD i Kotki

W bibliotece jest wszystko… wszystko, co chcemy, aby było! Tym razem był teatr, śpiewanie, małe tańce, domino książkowe i labirynt w książkach! T – jak Tosia, P – jak Pola i D – jak Dorian – z kl. VIa – to twórcy i aktorzy teatrzyku dla grupy Kotków z przedszkola „Stokrotka”. Opowiedzieli historię o tym, że pomaganie jest po to, aby pokonywać trudności, nawet te nie do pokonania. Przedszkolaki chętnie włączyły się w opowieść, dzięki czemu ptaszki, których dotyczyła historia, zdobyły wodę do picia. Dzieci śmiało odpowiadały na pytania i dzielnie budowały labirynt i domino, a bieg z przeszkodami był samą przyjemnością.
W bibliotece jest wszystko, bo Panie Bibliotekarki potrafią tak zaczarować półki z książkami, że stają się one miejscem wspaniałych spotkań i zabawy! Duzi i mali, taniec i piosenka, opowieść i rozmowa, kamyki i woda, światełka i mrok …to wszystko w Tygodniu Bibliotek! Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu, które w KBP Filia Nr 4 przygotowały dzieci dzieciom. Teatr, choć chwilowy, był najpiękniejszą chwilą dnia!
Dorota Patejko

Skip to content